Husitská kulturní stezka

www.husitska-kulturni-stezka.com

Husitská kulturní stezka je projekt Společenství, který navazuje na důležité události evropských dějin, spojuje různé regiony, podporuje hranice přesahující setkání, a tak posiluje evropskou identitu. Husitská kulturní stezka se rozvětvuje do Stezky tolerance a Stezky porozumění.  

Stezka tolerance

Stezku tolerance tvoří cesta Jana Husa z hradu Krakovce do Kostnice. Připomíná nejenom cíle a naději, které Jan Hus spojil se svou cestou do Kostnice, ale také to, že reformace měla již před Martinem Lutherem významné historické události. Její název je připomenutím toho, že je třeba hájit toleranci jako základní hodnotu pro mírové soužití. 

Stezka porozumění

Stezka porozumění zahrnuje česká a německá města a obce, které jsou spojeny husitskou historií, jejich památníky z doby husitské a o době husitské. Existují také místa, která sice žádné kulturně historické památníky nemají, ale danou dobu připomínají, např. historickými městskými slavnostmi.


Zúčastněte se naší sběratelské hry

SPECIÁLNÍ EDICE TURISTICKÝCH ZNÁMEK „HUSITSKÁ KULTURNÍ STEZKA"
Společenství měst s husitskou minulostí a tradicínechalo v roce 2018 vydat speciální edici osmnácti turistických známek, suvenýru pro cestující po „Husitské kulturní stezce". Získat je lze v informačních centrech členských měst.
Turistické známky jsou sběratelským objektem a něco více než klasický suvenýr. Jeho zvláštností je, že je možné je získat jen v místě, kde se právě turista nachází. Každá známka má svůj kupón se symbolem kalicha ve stříbrné barvě a nálepku. Kdo nasbírá minimálně 10 kuponů, může tyto vyměnit za bezplatnou prémiovou turistickou známku.

Sbŕrku odstřižených a na papír nalepených kuponů lze poslat na adresy:

Turistické známky s.r.o.
Opavská 12
Rýmařov 795 01
Česká republika (Tschechische Republik)

NEBO

Společentví měst s husitskou minulostí a tradicí
Hussenstraße 64
78462 Konstanz
Spolková republika Německo (Bundesrepublik Deutschland)

Spoustu zábavy a hezké zážitky na cestách po Husitské kulturní stezce a po stopách Mistra Jana Husa.

 

Pošlete to dál
Řekněte to vašim kamarádům